http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با پزشکی و سلامت

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

Model home decoration آموزش دانلود از گوگل مارکت آموزش دانلود از گوگل پلی اندروید 5.1 خبرگزاری دلایل طلاق سایت خبری سایت نوآک شبکه اجتماعی علل طلاق عکس دکوراسیون جدید مدل دکوراسیون مدل دکوراسیون آشپزخانه مدل دکوراسیون جدید مدل دکوراسیون مدرن مدل دکوراسیون مدرن آپارتمان مدل دکوراسیون مدرن خانه مدل دکوراسیون مدرن منزل مدل دکوراسیون منزل مدل دکوراسیون منزل ایرانی نرخ سود بانکی نرخ سود بانکی جدید نوآک نگاه ناپاک نگاه ناپاک دوست نگاه ناپاک دوست همسرم هوس بازی وب سایت خبری چشم چرانی کاهش نرخ سود بانکی

آنزیم ها در بدن انسان چه وظیفه ای دارند

سایت نوآک » پزشکی و سلامت » آنزیم ها در بدن انسان چه وظیفه ای دارند

هر آنزیم (بیشتر از هزار آنزیم مختلف داریم) شکل منحصربفرد خود را دارد که این امر به آن اجازه می دهد فقط با یک ملکول معین و مشخص "جفت " شود. وقتیکه یک آنزیم به مولکول مورد نظر خود وصل شد باعث میشود که آن ملکول به تکه های کوچکتری تبدیل شود و یا اینکه قادر است ملکولهای کوچک زیادی را به هم وصل کند تا بزرگتر شوند. پس آنزیمها باعث سرعت بخشیدن به واکنش های شیمیایی و هم باعث ترکیب و هم تجزیه کردن مواد در بدن می شوند. همانطور که قید شد برای فرآیند سم زدایی، کبد از آنزیمهای مختلفي استفاده می کنند.

آنزیم

در این مطلب از سایت نواک درباره ی وظیفه آنزیم در بدن بیشتر برای شم توضیح می دهیم .با ما در ادامه ی مطلب همراه باشید :

 

 

آنزیم چیست :

 

 

اگر بخواهیم ساده بیان کنیم آنزیم گونه ای پروتئین پیچیده است که به واکنش های شیمیایی در داخل بدن سرعت میبخشد. یعنی اغلب واکنش های شیمیایی که هر ثانیه در بدن ما بوقوع می پیوندد ،بصورت طبیعی اتفاق نمیافتد مگر اینکه واکنش دهنده های مختلف در دمای بالا گرم شوند. این بدان دلیل است که واکنش های حیاتی برای اینکه اتفاق بیافتد. به طور کلی به مقدار زیادی انرژی نیاز دارند.البته که آنزیم ها باعث می شوند این واکنش های حیاتی در دمای بدن بوقوع بپیوندند.

 

 

هر آنزیم (بیشتر از هزار آنزیم مختلف داریم) شکل منحصربفرد خود را دارد که این امر به آن اجازه می دهد فقط با یک ملکول معین و مشخص “جفت ” شود، درست مثل تکه های یک پازل.

 

 

وقتیکه یک آنزیم به مولکول مورد نظر خود وصل شد باعث میشود که آن ملکول به تکه های کوچکتری تبدیل شود و یا اینکه قادر است ملکولهای کوچک زیادی را به هم وصل کند تا بزرگتر شوند. پس آنزیمها باعث سرعت بخشیدن به واکنش های شیمیایی و هم باعث ترکیب و هم تجزیه کردن مواد در بدن می شوند. همانطور که قید شد برای فرآیند سم زدایی، کبد از آنزیمهای مختلفی استفاده می کنند.

 

 

در واقع این ها آنزیم های منفردی نمی باشند بلکه یک مشت آنزیمی هستند که و یا سیستم آنزیمی میکروزومالمی گویند. MES بخشی از میراث تکامل بشر است.

 

 

کار آن فرآوری بسیاری از مواد شیمیایی می باشد. بنظر میرسد که کبد این سیستم آنزیمها را به خاطر خنثی کردن و از بین بردن فعل و انفعالات درونی بدن Endogenous (که به شکل طبیعی در داخل بدن رخ میدهد) ایجاد کرده است، برای مواد شیمیایی بدن مانند بیلی روبین، سروتونین و هورمونهای استروئیدی و تسترون. کرده است.

 

 

این سیستم آنزیمی برای بقای ما بسیار حیاتی است، در عین حال MES چیزی شبیه به یک شمشیر دولبه عمل می کند. از یک طرف مواد شیمیایی سمی محلول در چربی مانند DDT را می تواند به ماده محلول در آب بهتری تبدیل کند تا به شکل راحت تری از طریق روده و ادرار دفع شود و از طرف دیگر به طرز عجیبی می تواند برخی از مواد غیر سمی را به مواد سمی و یا حتی سرطانزا تبدیل کند.

 

 

بعنوان مثال، آلکالوئید سمی که در گیاه هماور Comfrey یافت می شود بی خطر است تا اینکه به گذر کبد بیافتد و تبدیل به یک ترکیب فوق العاده خطرناک می شود که خود باعث تخریب کبد میگردد.

 

 

از اینرو بیشتر محققین و متخصصین گیاه درمانی نسبت به استفاده این گیاه و فرآورده های حاصل از آن هشدار می دهند که با احتیاط فراوان خصوصاً در دوران بارداری مصرف شود.

 

 


# # #

مطالب پیشنهادی

ضد آفتاب

ضد آفتاب و روش درست استفاده کردن از کرم ضد آفتاب

خواص سیب ، فواید سیب ، خاصیت سیب

خواص سیب یا فواید سیب برای سلامتی

علت ترش کردن بعد از غذا چیست

خواص کاهو یا فواید کاهو یا خاصیت کاهو

خواص کاهو یا فواید کاهو یا خاصیت کاهو

پربازدید های پزشکی و سلامت

نظرات شما