http://www.perspolisitarin.loxblog.com http://www.tanaffor2.loxblog.com http://www.gazorkhan.loxblog.com http://www.loveff.loxblog.com http://www.campaignzohor.loxblog.com http://www.paragalaydar.loxblog.com http://www.zakharbazi.loxblog.com http://www.vjir.loxblog.com http://www.khande20.loxblog.com http://www.moaraghl.loxblog.com http://www.hosseinabad.loxblog.com http://www.silentboy.loxblog.com http://www.kamyaran.loxblog.com http://www.fotonini.loxblog.com http://www.argpishgaman.loxblog.com http://www.shabahang20.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.profilenice.loxblog.com http://www.hamechidaram.loxblog.com http://www.love56.loxblog.com http://www.tabadolha.rozblog.com http://www.bestweblogs.rozblog.com http://www.tabadoliha.rozblog.com http://www.weblognevisaan.rozblog.com http://www.mamlekate.ir http://www.welink.rozblog.com http://www.cze.ir http://www.link4up.rozblog.com http://www.cafelink.rozblog.com http://www.linksee.rozblog.com http://www.youtube23.rozblog.com http://www.guitareman.rozblog.com http://www.zhee.ir http://www.irsaba.ir http://www.add-links.ir http://www.5link.ir http://www.itismsrt.ir http://www.rozesefidam.rozblog.com http://www.etstur.ir http://www.gemlink.rozblog.com http://perspolisitarin.loxblog.com http://tanaffor2.loxblog.com http://gazorkhan.loxblog.com http://loveff.loxblog.com http://campaignzohor.loxblog.com http://paragalaydar.loxblog.com http://zakharbazi.loxblog.com http://vjir.loxblog.com http://khande20.loxblog.com http://moaraghl.loxblog.com http://hosseinabad.loxblog.com http://silentboy.loxblog.com http://kamyaran.loxblog.com http://fotonini.loxblog.com http://argpishgaman.loxblog.com http://shabahang20.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://profilenice.loxblog.com http://hamechidaram.loxblog.com http://love56.loxblog.com http://tabadolha.rozblog.com http://bestweblogs.rozblog.com http://tabadoliha.rozblog.com http://weblognevisaan.rozblog.com http://mamlekate.ir http://welink.rozblog.com http://cze.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://linksee.rozblog.com http://youtube23.rozblog.com http://guitareman.rozblog.com http://zhee.ir http://irsaba.ir http://add-links.ir http://5link.ir http://itismsrt.ir http://rozesefidam.rozblog.com http://etstur.ir http://gemlink.rozblog.com http://linux-web.ir http://carzor.lineblog.ir http://linux-web.ir http://monopod.shikweb.ir https://isheidayi.com/ http://welink.rozblog.com/ http://omdebazaar.ir http://link4up.rozblog.com http://cafelink.rozblog.com http://www.backlinka.ir http://www.tablloravan.ir http://www.zhee.ir http://www.darvishmusic.com/ http://add-links.ir http://www.popup.5link.ir http://www.backlinka.ir http://backlinka.ir http://www.backlinka.ir
شرکت نرم افزار عارف رایانه

مطالب مرتبط با روانشناسی

نرم افزار مطب

نوشته تصادفي

تبلیغات متنی

برچسب های پرکاربرد

Model home decoration آموزش دانلود از گوگل مارکت آموزش دانلود از گوگل پلی اندروید 5.1 خبرگزاری دلایل طلاق سایت خبری سایت نوآک شبکه اجتماعی علل طلاق عکس دکوراسیون جدید مدل دکوراسیون مدل دکوراسیون آشپزخانه مدل دکوراسیون جدید مدل دکوراسیون مدرن مدل دکوراسیون مدرن آپارتمان مدل دکوراسیون مدرن خانه مدل دکوراسیون مدرن منزل مدل دکوراسیون منزل مدل دکوراسیون منزل ایرانی نرخ سود بانکی نرخ سود بانکی جدید نوآک نگاه ناپاک نگاه ناپاک دوست نگاه ناپاک دوست همسرم هوس بازی وب سایت خبری چشم چرانی کاهش نرخ سود بانکی

مهمترین علت افسردگی را بدانید

سایت نوآک » روانشناسی » مهمترین علت افسردگی را بدانید

افسردگی یکی از بیماری های روانی است که در شدت های خفیف تا شدید رخ می دهد. این افسردگی دلایل گوناگونی دارد. در این بخش از سایت خبری نوآک درباره علل افسردگی اطلاعاتی را تقدیم میکنیم. به عنوان مثال کم خوابی یک علت افسردگی است که موجب سایر بیماری های روحی و جسمی هم خواهد شد.

علت افسردگی

علت افسردگی موضوع این بخش از سایت خبری نوآک هست. افسردگی به دلایل مختلف رخ میدهد و عوارض بدی هم برای سلامت جسم  و روح ما دارد. در ادامه برخی علل افسردگی را مطالعه خواهید کرد. افسردگی شدت های مختلفی دارد. برخی افسرده هستند ولی شدت ان خیلی کم است . مثلا در ماه دو روز افسرده می شوند. این افراد خودشان میتوانند به بهبودشان کمک کنند.

اما برخی افراد بعد از دو سه هفته هنوز هم افسرده هستند. این افراد بهتر است حتما اول به روانشناس مراجعه کرده و در صورت نیاز با مشورت روانشناس حتی گاهی باید نزد روانپزشک بروند تا دارو بخورند.

علت افسردگی

علت افسردگی

فکر کردن و مقایسه کردن یک علت افسردگی :

به گزارش سایت خبری نوآک یک علت افسردگی میتواند فکر کردن باشد. این فکر کردن به دسته های مختلف تقسیم می شود. فکر به اینده ، فکر به گذشته ، فکر به اتفاقات بد ، مقایسه کردن خود با دیگران با همین فکر ، منفی نگری و … .

شما باید سعی کنید بتوانید فکرتان را مدیریت کرده و به سراغ افکار منفی هرگز نروید.

 

بیماری های مزمن یک علت افسردگی :

یکی از علل افسردگی می تواند بیماری های مزمن باشد . دلیل ان هم اینست که درمان بیماری های مزمن فقط از نظر جسمی سخت نیست بلکه روح و روان شخص را هم به هم میریزد. بیماریهایی مثل بیماری های قلبی، سرطان و دیابت از بیماری های مزمنی هستند که علاوه بر مشکلات جسمی ، روح شخص را هم درگیر کرده و ممکن است او را افسرده کنند. به همین دلیل است که روانشناسان میگویند در کنار بیماری ها همانطور که سلامتتان را مدیریت میکنید ، باید روح و روانتان را هم مدیریت کنید.

سیگار کشیدن یک علت افسردگی :

سیگار کشیدن میتواند یک علت افسردگی باشد . به گزارش محققان بریتانیایی سیگاری ها خیلی بیشتر از غیر سیگاری ها دچار اضطراب و افسردگی  و سایر مشکلات جسمی و روانی خواهند شد.

استفاده بیش از حد از رسانه های اجتماعی یک علت افسردگی :

کسانیکه بیشتر از شبکه های اجتماعی استفاده می کنند،  در دنیای مجازی بیشتر از عاطفه و روان استفاده میکنند. این افراد به طور کلی عزت نفس پایینی داشته و بیشتر ازدیگر دچار اضطراب و افسردگی خواهند شد.

محل سکونت یک علت افسردگی :

محل سکونت هم میتواند یکی از دلایل افسردگی باشد. محققان آمریکایی بر این باورند که کسانی که در مناطق شهری زندگی می کنند ممکن است بیشتر مستعد ابتلا به بیماری های روانی بخصوص افسردگی باشند.

رژیم غذایی یک علت افسردگی :

رژیم غذایی شما هم در میزان افسردگی شما تاثیر گذار است . به گزارش کلینیک مایو کسانیکه از یک رژیم غذایی فقیر دارای غذاهای پر گوشت و فرآوری شده، شکر و چربی استفاده می کنند، بیشتر در معرض افسردگی خواهند بود.

بیش از حد نشستن یک علت افسردگی :

بیش از حد نشستن هم در افسردگی تاثیر گذار است . ورزش اخلاق را بهتر میکند. فعالیت نکردن و بیش از حد نشستن هم میتواند موجب افسردگی شود.

کمبود خواب یک علت افسردگی :

کمبود خواب هم یک علت افسردگی است. نکته دیگر اینکه همانطور که خواب کم افسردگی ایجاد می کند، افسردگی نیز سیکل خواب را به هم می زند و یک چرخه معیوب تولید می شود.

التهاب مغز یک علت افسردگی :

التهاب مغز هم در میزان افسردگی تاثیر گذار است . به گفته محققان علائم افسردگی ممکن است به دلیل التهاب عصبی در مغز رخ دهد. طبق بررسی های بدست امده ، التهاب مغز در افراد افسرده ۳۰ درصد بیشتر از سایر افراد می باشد.

نکته : اگر میخواهید افسرده نباشید اول از همه باید فکرتان را درست کنید.

 


# # #

مطالب پیشنهادی

خودشناسی و روش های ساده برای رسیدن به آن

زبان عشق

زبان عشق و آشنایی با انواع زبان عشق

تست روانشناسی شخصیت با پاسخنامه

تست روانشناسی شخصیت با پاسخنامه

فرد بی ادب

فرد بی ادب و چگونه با افراد بی ادب برخورد کنیم؟

پربازدید های روانشناسی

نظرات شما