خندوانه یکی از برنامه های خنده دار تلویزیونی است که مجری ان  رامبد جوان است . این برنامه در میان مردم طرفداران زیادی پیدا کرده است . همینطور که میدانید همیشه انتقاد از برنامه ها و شخصیت های تلویزیونی وجود داشته و دارد . مثلا کمال تبریزی انتقادی از برنامه خندوانه دارد .

متن انتقاد کمال تبریزی از برنامه خندوانه

به گزارش سایت خبری نوآک کمال تبریزی کارگردان معروف سینمای ایران انتقاداتی را درباره برنامه خندوانه مطرح کرده است . ( انتقاد کمال تبریزی از برنامه خندوانه )

کمال تبریزی با بیان اینکه «الناس علی دین ملوکهم» گفت:

این مسائل عجیب نیست. مشکلات بسیاری گریبان جامعه و مردم را گرفته است و گویی عده ای با مشاوره با روانکاوان به این نتیجه رسیده اند که جامعه را فقط به سمت خنده ببرند، آن هم خنده بی دلیل.

برنامه خندوانه

برنامه خندوانه

این فیلمساز با اشاره به تلاش برنامه «خندوانه» برای شاد کردن مردم  بیان میکند :

آنچه در این برنامه اتفاق می افتد، خندیدن برای هیچ است اما این خنده درمانی نیست و این وضعیت در جامعه ترویج می شود تا جایی که فکر می کنیم باید خود را به نفهمی بزنیم.( انتقاد کمال تبریزی از برنامه خندوانه )

به گزارش سایت خبری نوآک کمال تبریزی این روزها فیلم سینمایی «امکان مینا» را روی پرده دارد. نمایش این فیلم موجب شده رسانه های مختلفی با او به گفت و گو بپردازند. در یکی از تازه ترین گفت و گوهای این کارگردان او در بخشی از سخنان خود در این خبرگزاری به نگاهی که برنامه سازان برای خنداندن مخاطبان دنبال می کنند، اشاره کرد و گفت:

«مشکلات بسیاری گریبان جامعه و مردم را گرفته است و گویی عده ای با مشاوره با روانکاوان به این نتیجه رسیده اند که جامعه را فقط به سمت خنده ببرند، آن هم خنده بی دلیل.»

کمل تبریزی نگاه خود را به وضعیت فعلی جامعه چنین بیان کرد:

«در این وضعیت فکر می کنید چرا میزان مطالعه مردم این اندازه پایین آمده؟ چون آنقدر گرفتار مسائل معیشتی و تحمل فشارهای گوناگون هستند که انگار باید مسکنی به آنان تزریق شود تا کرخت شوند. گویی همه باید به حالت خلسه بروند و قرص اعصابی برای گذران زندگی می خواهند. مردم ما آنقدر بی اعصاب شده اند که حوصله مسائل جدی را ندارند. تلویزیون ما تا جایی پیش می رود که به دیگران نشان می دهد اگر جشنی برگزار شود، می توان براحتی به شرکت کنندگان آن فحاشی کرد. وقتی تلویزیون چنین توصیه ای می کند این فرهنگ گسترش می یابد و کم کم عادی می شود. فرهنگ نازل به فرهنگ جاری در جامعه تبدیل می شود و این مشکلی است که تصمیم گرفته شده، اتفاق بیفتد در حالیکه ادعا داشتیم انقلاب ما انقلابی فرهنگی است اما بعد از این همه سال وضع فرهنگمان چنین است.»